Reklama radiowa

Reklama Radiowa

Zaplanowanie kampanii w radiu może przyprawić o zawrót głowy, dlatego nasuwa się pytanie od czego zacząć ?

Po pierwsze, trzeba nagrać taką reklamę. Wiele reklam jakie słyszycie Państwo w radiu powstaje w Gołda Records. Studio to zajmuje się również udźwiękawianiem reklam telewizyjnych. Posiada duży wybór głosów w tym głosy zagraniczne. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, na dogodnych warunkach nagramy reklamę która przyniesie Twojej firmie jeszcze większy rozgłos i popularność.

Gołda Records
Reklama radiowa

Reklama w radiu wyróżni Twoją firmę.

Radio stało się nieodzownym elementem prawie każdej kampanii promującej usługi, produkty, kampanie polityczne i wiele innych. Dlatego reklama radiowa towarzyszy nam np. podczas jazdy samochodem, w pracy, domu itd. Planując kampanie i decydując się na reklamę w radiu, po pierwsze, pamiętaj o odpowiednim jej zaplanowaniu. Dlatego jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać, najlepiej zleć to firmie która profesjonalnie napisze scenariusz takiej reklamy a następnie pomoże przy wyborze głosów lektorskich, odpowiednio dobierze muzykę i efekty. Rezultatem takiego działania będzie profesjonalnie nagrana reklama radiowa.

Moja pierwsza reklama radiowa

Jednym z ważniejszych elementów planowania jest określenie budżetu który chcemy przeznaczyć na produkcję spotu radiowego i jej późniejszą emisję w stacjach radiowych. Działanie takie powoduje to że lokalne firmy swój nagrany spot powierzać będą lokalnym stacją radiowym. Natomiast reklamy dużych korporacji słyszalne będą w stacjach ogólnopolskich takich np. RMF, Polskie Radio, Radio Zet to tylko kilka przykładów dużych stacji.

Reklama radiowa
Rakelama radiowa - planowanie

Reklama radiowa - przykłady

Bank głosów do reklamy

Przykłady spotów radiowych czytanych przez znanego lektora.

Bank głosów do reklamy

Głos kobiecy w reklamach ogólnopolskich i lokalnych z muzyką w tle.

Bank głosów do reklamy

Miks reklam radiowych o różnym scenariuszu i z różnymi efektami specjalnymi.

Reklama radiowa - produkcja

Na czym polega działanie reklam radiowych ?

Pierwszymi formami reklamy były napisy na budynkach. Najczęściej informowały społeczność o wydarzeniach kulturalnych lub spotkaniach. Z czasem reklamy przybierały różne formy a rozwój technologii i środków masowego przekazu spowodował popularność reklam radiowych i telewizyjnych. Reklama radiowa ma powodować potrzebę konsumpcji a nawet prowokować do zachowań i działań między ludzkich. Reklamy radiowe powinny przybierać formę rzetelnych i uczciwie zachwalać produkt lub działanie. Częstym zabiegiem przy produkcji spotu radiowego jest wprowadzenie do scenariusza reklamy treści kontrowersyjnych lub odbieranych dwuznacznie. Ma to na celu wywołanie pewnego rodzaju skandalu, tak żeby bardziej zwrócić uwagę słuchacza który z dużym prawdopodobieństwem o zasłyszanej reklamie będzie opowiadał. Dlatego takie działanie powoduje jeszcze większe zainteresowanie reklamowanym produktem.

Pamiętaj że reklama radiowa może być najlepszą formą promowania Twojego biznesu. W studio nagraniowym można zmówić reklamę audio w szybki i łatwy sposób. Wystarczy że napiszecie Państwo email z zamówieniem lub złożycie zmówienie telefonicznie. Reklamy radiowe z naszego studia można usłyszeć w radio ESKA, RMF, Radio Zet, Polskie Radio, Radio Pogoda i innych rozgłośniach regionalnych oraz ogólnopolskich.

Gołda Records
Reklama radiowa i jej skuteczność
Od czego zależy ?

Przed rozpoczęciem kampanii reklamowej należy się zastanowić do kogo ma być adresowany spot. Tutaj musimy znać naszego klienta i jego potrzeby. Ważną rzeczą jest określenie grupy docelowej czyli wiek, płeć, status społeczny, wykształcenie. To tylko kilka przykładów którymi możecie państwo się kierować przy planowaniu reklamy w radiu lub telewizji. Jeśli wiemy do kogo adresować będziemy naszą reklamę to kolejnym etapem będzie napisanie scenariusza – treści spotu radiowego. Standardem jest zmieścić się z tekstem swojej reklamy w czasie nie przekraczającym 30 sekund. Musimy przy tym pamiętać że stacje radiowe w swoim cenniku oferują spoty o krótszym czasie trwania co w znaczący sposób może przełożyć się na nasz budżet który chcemy przeznaczyć na kampanie.

Hura !

Mamy już scenariusz i szczegółowo zaplanowaną kapanie. Teraz musimy znaleźć studio które nagra spot do radia według naszych wytycznych.

Jest wiele firm które oferują usługi produkcji spotów radiowych. Przy wyborze takiej firmy należy zwrócić uwagę na doświadczenie jakie posiada dane studio. Można przesłuchać przykładowe produkcje z banku głosów, oraz odsłuchać przykładowe spoty radiowe nagrywane dla innych firm. Studio Gołda Records oferuje duży wybór głosów znanych z radia i telewizji. W ofercie mamy mamy również głosy zagraniczne.

Reklamy radiowe nagrywane w naszym studio nagrywane są na najlepszych urządzeniach służących do rejestracji audio. Reklamy dźwiękowe nazywane spotami radiowymi brzmią bardzo nowocześnie, czytelnie i w efektowny sposób zachwalają reklamowany produkt. Zachęcamy indywidualne firmy do skorzystania z naszych usług. Zapraszamy również do stałej współpracy stacje radiowe, domy mediowe, agencje reklamowe. Reklama radiowa nagrana w naszym studio da Państwu ogromny rozgłos.

Z naszych usług korzystali