Reklama radiowa

Reklama Radiowa

Reklama radiowa nie musi kojarzyć się z reklamowaniem tylko tych tych bogatych i dobrze prosperujących korporacji. Z tego artykułu dowiecie się że nagranie efektownej a zarazem skutecznej reklamy w radiu, to świetna inwestycja również dla małych i średnio prosperujących przedsiębiorstw.

Reklama radiowa to przede wszystkim świetny nośnik który daje ogromny rozgłos   dla małych lokalnych przedsiębiorców np. warsztatów samochodowych, piekarni czy zakładów fryzjerskich. Dlatego Skorzystanie z takiej formy reklamy nie musi kojarzyć się z ogromnymi wydatkami. To właśnie dla takich firm regionalne i lokalne stacje radiowe wychodzą z coraz bardziej atrakcyjnymi cenowo ofertami.

Reklama radiowa
Reklama radiowa

Reklama Radiowa i Jej Początki.

Studio nagrań reklam radiowychPierwszymi formami reklamy były napisy na budynkach. Najczęściej informowały społeczność o wydarzeniach kulturalnych lub spotkaniach. Z czasem jednak reklamy przybierały różne formy a rozwój technologii i środków masowego przekazu spowodował popularność reklam radiowych a w późniejszym czasie telewizyjnych.

Powodem takiego działania było przekonanie że reklama radiowa ma powodować potrzebę konsumpcji a nawet prowokować do zachowań i działań między ludzkich. Lecz czy wszystkie reklamy radiowe uczciwie przedstawiają konsumentom produkt ? Niestety tak nie jest!

Częstym zabiegiem przy produkcji spotu radiowego jest wprowadzenie do scenariusza reklamy, treści kontrowersyjnych lub odbieranych dwuznacznie. Ma to na celu wywołanie pewnego rodzaju skandalu, po to tylko a żeby bardziej zwrócić uwagę słuchacza który z dużym prawdopodobieństwem o zasłyszanej reklamie będzie opowiadał.

Dlatego takie działanie reklam radiowych powoduje jeszcze większe zainteresowanie promowanym produktem.

Reklama radiowa
Reklama radiowa i jej skuteczność
Czyli wszystko o działaniu reklamy radiowej ?

Przed rozpoczęciem kampanii reklamowej należy się zastanowić do kogo ma być adresowany spot radiowy. Tutaj musimy znać naszego klienta i jego potrzeby. Dlatego ważną rzeczą jest określenie grupy docelowej czyli wiek, płeć oraz status społeczny czy wykształcenie. W sumie jest to tylko kilka przykładów którymi możecie państwo się kierować przy planowaniu reklamy w radiu. Reasumując, jeśli już wiemy do kogo adresować będziemy naszą reklamę, to kolejnym etapem będzie napisanie scenariusza czyli treści spotu radiowego. Czym się kierować ? Odpowiadając na to pytanie, standardem jest zmieścić się z tekstem swojej reklamy w czasie nie przekraczającym 30 sekund. Lecz trzeba przy tym pamiętać że stacje radiowe w swoim cenniku oferują emisję spotów o krótszym czasie trwania spotu, co w znaczący sposób może przełożyć się na nasz budżet, który chcemy przeznaczyć na kampanie.

Reklama radiowaHura ! Mamy już scenariusz reklamy radiowej.

Teraz musimy znaleźć studio które nagra reklamę radiową według waszych wytycznych.

Jest wiele firm które oferują usługi produkcji spotów radiowych. Dlatego przy wyborze takiej firmy należy zwrócić uwagę na doświadczenie jakie posiada dane studio nagrań. Można przesłuchać przykładowych produkcji z banku głosów oraz sprawdzić portfolio. To właśnie Studio Gołda Records oferuje duży wybór głosów znanych z radia i telewizji. W ofercie są również głosy zagraniczne często wykorzystywane w  czytaniu treści reklam, lub instrukcji obsługi. Przykładem są tutaj lektorzy którzy czytają w języku Angielskim, Niemieckim, Rosyjskim, Włoskim, Litewskim, Portugalskim.

Reklamy radiowe nagrywane są na najlepszych urządzeniach służących do rejestracji audio. Powoduje to że brzmią bardzo nowocześnie soczyście oraz czytelnie. Skutkuje to przyciągnięciem uwagi słuchacza, po to żeby zmusić tym działaniem do wysłuchania całej reklamy a czasami nawet bloku reklamowego.

Zachęcamy indywidualne firmy do skorzystania z naszych usług i zapraszamy również do stałej współpracy wszystkie stacje radiowe, domy mediowe oraz agencje reklamowe. Reklama radiowa nagrana w naszym studio da Państwu ogromny rozgłos.

Reklama radiowa - Tanie narzędzie do lansowania Biznesu

Reklama radiowa - studio nagrańRadio stało się nieodzownym elementem prawie każdej kampanii promującej usługi, produkty czy wybory polityczne itp. Dlatego reklama radiowa towarzyszy nam np. podczas jazdy samochodem, w pracy oraz domu. Planując kampanie i decydując się na reklamę w radiu, pamiętaj o odpowiednim jej zaplanowaniu. No dobrze ale co jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać ? Odpowiedzią na to pytanie jest znalezienie studia nagrań które profesjonalnie napisze ciekawy scenariusz, pomorze przy doborze głosów lektorskich, nagra i zmiksuje spot radiowy. Rezultatem takiego działania będzie profesjonalnie nagrana reklama radiowa. To właśnie w naszym studio nagraniowym możecie Państwo zamówić nagranie reklamy radiowej. Spoty realizowane są nawet w ciągu 24 godzin od momentu zamówienia.

Wystarczy że wyślecie Państwo gotowy tekst reklamy lub słowa kluczowe a my napiszemy tekst odeślemy do akceptacji a następnie stworzymy efektowny spot radiowy. Cały proces produkcji zawsze jest konsultowany z klientem a wszystkie poprawki typu zmiana muzyki lub efektów realizowane są bez płatnie.

Reklama radiowa

Twoja pierwsza reklama radiowa

Jednym z ważniejszych elementów planowania jest określenie budżetu który chcemy przeznaczyć na produkcję spotu radiowego i jej późniejszą emisję w stacjach radiowych. Działanie takie powoduje to, że lokalne firmy swój nagrany spot powierzać będą lokalnym stacją radiowym. Natomiast reklamy dużych korporacji słyszalne będą w stacjach ogólnopolskich takich np. RMF, Polskie Radio, Radio Zet to tylko kilka przykładów dużych stacji.

Reklama radiowa
Rakelama radiowa - planowanie

Reklama w radiu zawsze głośno i wyraźnie !

Każdy spot nagrany w naszym studio charakteryzuje się:

  • Staranie dopracowanym scenariuszem.
  • Odpowiednim doborze profesjonalnych głosów lektorskich. (Często w nagraniach biorą udział zawodowi aktorzy)
  • Dopasowaną muzyką, która ma za zadanie uatrakcyjnić spot radiowy.
  • Jeśli istnieje tak potrzeba to dobraniem efektów specjalnych takich jak np. odgłosy ulicy, szum morza, śpiew ptaków itp.
  • Profesjonalną realizacją nagrania.
  • Szybką realizacją oraz niską ceną.

Wszystko to sprawia że spoty radiowe wyprodukowane w naszym studio są bardzo czytelne i wyróżniają się od innych reklam radiowych. Powodem tego jest to że do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z ogromną starannością  oraz zaangażowaniem. Co za tym idzie głosy lektorów, muzyka i efekty zawsze dostosowane są do oczekiwań klienta.